Mis on fotoonikaklubi?

Fotoonikaklubi on sinu lävepakk kõrgtehnoloogilisse tööstusesse. Sul on võimalus saada kogemusi optika ja fotoonika insenerina, harjutada meeskonnatööd ja viia ellu oma lennukad ideed. Fotoonika on valguse uurimise, kontrollimise ja muundamise teadus. See seob endas optika, elektroonika ja programmeerimise. Tänapäeva maailmas kohtame me fotoonikat väga paljudes kohtades: igapäevaelus (triipkoodilugejad, CD/DVD lugejad, jne), telekommunikatsioonis (valguskaablite kaudu jõuab meie kodudesse internet), meditsiinis (erinevad laseroperatsioonid, endoskoopia jne), tööstuses (laserlõikus, pinnatöötlus), ja paljudes teistes valdkondades. Klubisse on oodatud kõik huvilised! Meie poolt on tagatud mõnus töökoht, vajalikud materjalid ja igasugune abi.

Meist

Alates 2015 aasta sügisest tegutseb Tartu Ülikooli Füüsika Instituudis, füüsikalise optika labori juures fotoonikaklubi. Klubisse kuuluvad aktiivsed ja teadmishimulised tudengid, kes soovivad lahendada mitmekülgseid valguse tekitamise, kujutamise ja mõõtmise ehk fotoonikaga seotud väljakutseid.

Juhendajad

Sandhra-Mirella Valdma

Vastutav õppejõud
Sandhra on TÜ füüsika doktorant

Jan Bogdanov

Juhendaja

Andreas Valdmann

Juhendaja
Andreas Valdmann on Tartu Ülikooli teadlane ja õppejõud. Ta on osalenud optikaspetsialistina projektides nii TÜs kui väljaspool ülikooli.

Heli Lukner

Juhendaja
Heli Lukner on TÜ teadlane, füüsik, õppejõud, tehnoloogia arendaja ja teaduse populariseerija.