Copy
Füüsika õpetaja nädalakiri
MESILANE


Kaheksateistkümnes

 

Rõhk ja teised lihtsad keerulised asjad. Mitte ainult Ameerikast. 

Leia Mesilasest elevant!

Tänane talguteema
Hõõrdumine
Rõhk

Töö 8.klassi füüsika õpiku kallal jätkub, e-õpikusse kogunevad lisamaterjalid: Kõik kokku.
Hea kogemus
Elusad valemid
Kuidas demoda helilaineid?

Ristilainetega lihtsam - neid saab tekitada pikas nööris ja vesi lainetab. Pikilaineid me igapäevaelus nii tihti ei kohta, aga helilainete olemuse, ka nende lõpliku levimiskiiruse selgitamiseks oleks vaja neid ka näidata. Pisut parema kvaliteediga pikk vedru on kasulik nii risti- kui ka pikilainete demomisel. Muide, tekivad ka seisulained.

Vaatama ...
Bruce Yeany
Ameerikas on kõik suurem

Eestis on e-õpikud ja veebipõhised õppematerjalid, igavikuline teema, tundub. Ameerikas läheb paremini - ck12 nime kandev fond (MTÜ) pakub head sisu eriti vinge kesta sees. Täiesti tasuta. Äge! Selge see, et me ei viska oma e-õpikuga sellepärast veel püssi põõsasse. Testimist tahab teooria, et  kõige seda saab teha lihtsamalt ... nutikamalt. 

Uurima ...
Rehkendus
Miks kuu alla ei kuku?

Põhjendatud küsimus. Igapäevakogemus ütleb meile, et kõik asjad, mis maapinna kohal lahti pääsevad, kukuvad alla ehk maha. Tõesti, miks?

Lugema...
Lugemist

Kummarduv lind
Kummarduv lind

Et lind koogutama panna, tuleb selle pea märjaks teha. Seejärel vajub lind aeglaselt ettepoole, kuni pöördub järsku peaaegu horisontaalsesse asendisse. Kui asetada linnu ette klaas veega kordub liikumine lõputult. Mis paneb linnu niimoodi liikuma?

Lugema ...
Sonoluminestsents
Kuidas jahutada kosmosejaama?

Mõned vedelike voolamisega seotud protsessid ei kulge kosmoses, st mikrogravitatsiooni tingimustes üldsegi nii, nagu maapealsele kogemusele tuginedes arvatava võiks. Või mis meil siin maa peal üleüldse toimub?

Lugema...
Jaana Mihailišina
Õpetajad räägivad

Sel korral on kõnetoolis Avinurme Gümnaasiumi füüsika ja matemaatika õpetaja Alli Kaarama.

Lugema ...
Uudised ja
teated

II koolide teadusteatrite festival
Füüsika ja selle õpetajate päevad tulevad jälle

Füüsikapäevad toimuvad 18.-19. märtsil Tartus. Füüsikaõpetajate päev on laupäev 19. märts.  Olete lahkelt oodatud kuulama ja osa saama, aga ka iseenda kogemusi jagama. Pakume nimelt kõigile osalejatele võimalust 10-15 minuti jooksul mõnda oma meetodit või nippi kolleegidele tutvustada. 

Täpsemalt räägime ning registreerumise kuulutame välja hiljem Praegu palume lahkesti üritus endale kalendrisse kirja panna. Sest mõned asjad jäid Voorel rääkimata ka.
Kontakt: Kaido Reivelt, TÜ koolifüüsika keskuse juhataja
opik@fyysika.ee
, +372 5143349
Copyright ©  2016 Tartu Ülikooli koolifüüsika keskus
õpik.füüsika.ee

update your preferences  unsubscribe from this list